SOYLU MEDİKAL © Tüm hakları saklıdır.

Info [at] soylumedikal.com


Copyright © Tüm hakları saklıdır.

By Safir Bilişim ve Medikal Sistemler San. Tic. Ltd. Şti.

Türkçe - English

SOYLU MEDİKAL

HYALONECT ®

Hyalonect, ekstrasellular matriksin doğal bir bileşeni olan Hyalüronik Asit’in benzil esteri HYAFF’tan oluşan örgüsel mesh yapısında bir malzemedir. Emilebilir bu mesh, cerrahi alana sütür veya internal kemik fiksasyon malzemeleri ile uygulanabilir.

Tanımlama

Kemik greftleri veya parçalı kırıklardaki kemik fragmanları çevre dokular ile daha iyi entegre olabilir ve böylece greftlenmiş kemik dokusunun daha hızlı stabilizasyonu sağlanmış olur. Hyalonect uygulandığı bölgede neovaskülerizasyon ve hızlı hücre kolonizasyonunu sağlar.


Yararları

Hyalonect, parçalı kırıklarda greftlenmemiş veya greftlenmiş (otograft/allograft kemik ve kemik deriveleri) kemiklerinin bütünlüğünün korunmasını sağlar ve ortopedik travma ve rekonstrüksiyon cerrahi girişimlerinde periost dokusu yerine kullanılır. Besleyicilerin diffüzyonunu arttırarak ve kemik rejenerasyonu için ideal mikro ortamı oluşturarak alttaki kemik dokusunu korur ve destekler. Hyalonect zaman içerisinde degrade olur iken, yumuşak ve sert dokuların iyileşmesinde birleştirici özellik gösteren HA yıkım ürünlerini ortama verir.

Özellikleri

Hyalonect’in kullanım amacı biyo-çözünür cerrahi mesh implantı olaraktır. Geleneksel rijid fiksasyon cihazları ile birlikte kullanımı dışında yük taşıma amaçlı değildir.


Endikasyonları